Lékárna

Vedoucí

Mgr. Richard Zavřel

Telefon Vedoucí:

581 679 327

Lékové informační centrum

Mgr. Jana Zavřelová

Telefon:

581 679 339

E-mailová adresa

lekarna@nemocnice-hranice.cz

Lékárna Nemocnice Hranice

 

Nemocniční lékárna, která je jedním ze zdravotnických oddělení nemocnice zahájila svoji činnost v roce 1993.
Odborný personál lékárny tvoří  vysokoškolsky vzdělaní atestovaní lékárníci a středoškolsky vzdělaní farmaceutičtí asistenti.
Lékárna provozuje následující činnosti :

  • Výdejní činnost pro veřejnost: Lékárna disponuje nejširším sortimentem léků a zdravotnického materiálu v Hranicích. Pro své klienty nabízí Lékové karty, které lze využít pro slevy při výdeji jak na recept, tak při nakupování volně prodejných přípravků a doplňků stravy. Přípravky, které lékárna nemá na skladě lze v případě dostupnosti zajistit do druhého pracovního dne. Výdej pro veřejnost probíhá na třech výdejních místech, znamená zkvalitnění péče o pacienty v nemocničních ambulancích i zvýšení dostupnosti lékárenské péče pro občany bydlící v okolí nemocnice. 
  • Výdej na žádanky pro poskytovatele ambulantní a jednodenní péče
  • Výdej na žádanky pro poskytovatele lůžkové péče: Nemocniční lékárna zásobuje léky a zdravotnickým materiálem Nemocnici v Hranicích a detašované ambulantní provozy v Lipníku nad Bečvou a Přerově. Výdej léků a zdravotnického materiálu pro nemocnici probíhá dle předem stanovených pravidel v sortimentu i množství zboží. Pro nemocnici představuje tento systém významnou finanční efektivitu i odbornou kvalitu. Dále zásobujeme poskytovatele lůžkové péče Lázně Teplice nad Bečvou.
  • Příprava léčivých přípravků: Lékárna zajišťuje i přípravu individuálně vyráběných léčivých přípravků na žádanky oddělení a podle lékařského předpisu , včetně očních kapek. 
  • Příprava a kontrola čistoty medicinálního vzduchu

 

Lékárna poskytuje bezplatnou konzultační činnost pro odbornou a laickou veřejnost.
Při osobní návštěvě je k dispozici samostatná, od ostatních prostor lékárny oddělená místnost pro zachování maximálního soukromí klienta/pacienta. 

Poskytované slevy

Slevu až 50% z doplatku může uplatnit držitel Klientské karty lékárny Nemocnice Hranice a.s., sleva se vztahuje pouze na recepty, které jsou předepsány pacientům starším 60-ti let nebo dětem mladším 15-ti let.

Slevu 5% z doplatku může uplatnit držitel Klientské karty lékárny Nemocnice Hranice a.s., tato sleva se vztahuje na recepty, které jsou předepsány pacientům všech ostatních věkových kategorií, tedy 16 – 59 let.

Poskytnutí slevy se řídí datem narození pacienta, uvedeným na receptu.

Sleva je poskytována po předložení Klientské karty lékárny Nemocnice Hranice a.s.ve formě neuplatnění maximální obchodní přirážky a vztahuje se na léky hrazené z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Plnou výši slevy nelze poskytnout mj. v případě, že by sleva byla vyšší, než je maximální obchodní přirážka lékárny, nebo pokud by prodejní cena léku byla nižší nebo na úrovni nákladů, které lékárna vynaložila na jeho pořízení.

Účastník je vždy oprávněn požadovat sdělení výše slevy ještě před provedením nákupu.
Poskytnutí slevy lze ověřit na účtence, případně na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR, kde v sekci léky naleznete informace o regulovaném doplatku Vámi zvolených léčiv.

Platnost uvedené slevové akce: SLEVOVÁ AKCE POKRAČUJE DO ODVOLÁNÍ

Při prodeji zboží, které není vázáno lékařským receptem nebo poukazem, je po předložení Klientské karty lékárny Nemocnice Hranice a.s. na kartu připočten za každých zaplacených 2,50 Kč 1 bod. Hodnota 1 bodu je 0,10 Kč. Body lze uplatnit po předložení Klientské karty lékárny Nemocnice Hranice a.s. při koupi  zboží, které není vázáno lékařským receptem nebo poukazem. Uplatnění bodů je možno v případě, že celková hodnota bodů pokryje prodejní cenu prodávané položky. V tomto případě klient doplácí zbytkovou hodnotu ve výši 1 Kč a body v hodnotě rozdílu prodejní ceny snížené o 1 Kč jsou odečteny z Klientské karty lékárny Nemocnice Hranice a.s. Body jsou mezi jednotlivými Klientskými kartami nepřenosné a nelze sčítat body z více Klientských karet.

Platnost uvedené slevové akce: SLEVOVÁ  AKCE  POKRAČUJE  DO  ODVOLÁNÍ

 

Platba poukázkami v nemocniční lékárně

Vážení zákazníci, informujeme vás, že v lékárně Nemocnice Hranice a.s. je možné, kromě standardních způsobů, platit také benefitními kartami a poukázkami.

SODEXO

SODEXO

Přijímáme papírové poukázky Dárkový Pass, Bonus Pass, Fokus Pass, Vital Pass, Asistence Pass, Flexi Pass a platební kartu Flexi Pass CARD

Edenred

EDENRED

Přijímáme poukazy Edenred Compliments, Edenred Service, Edenred Multi, Edenred Medica a e-Ticket. Dále platby prostřednictvím digitální peněženky Edenred Benefits.

UP

UP

Přijímáme poukázky Unišek, Unišek+, Unišek+ FKSP, Cadhoc, Šek Servis a online benefitní systém Gallery Beta.

Benefit Plus

Benefit Plus

Ve fázi přípravy je akceptace platebních karet Benefit Plus. O zavedení budeme informovat.


Provozní doba lékárny
Pondělí
07.00 - 16.30
Úterý
07.00 - 16.30
Středa
07.00 - 16.30
Čtvrtek
07.00 - 16.30
Pátek
07.00 - 16.30

Header Style
Sticky Menu
Color skins
COLOR SCHEMES