Lékárna

Vedoucí

Mgr. Richard Zavřel

Telefon Vedoucí:

581 679 327

Lékové informační centrum

Mgr. Jana Zavřelová

Telefon:

581 679 339

E-mailová adresa

lekarna@nemocnice-hranice.cz

Lékárna Nemocnice Hranice

Nemocniční lékárna, která je jedním ze zdravotnických oddělení nemocnice zahájila svoji činnost v roce 1993.
Odborný personál lékárny tvoří  vysokoškolsky vzdělaní atestovaní lékárníci a středoškolsky vzdělaní farmaceutičtí asistenti.
Lékárna provozuje následující činnosti :

  • Výdejní činnost pro veřejnost: Lékárna disponuje nejširším sortimentem léků a zdravotnického materiálu v Hranicích. Pro své klienty nabízí Lékové karty, které lze využít pro slevy při výdeji jak na recept, tak při nakupování volně prodejných přípravků a doplňků stravy. Přípravky, které lékárna nemá na skladě lze v případě dostupnosti zajistit do druhého pracovního dne. Výdej pro veřejnost probíhá na třech výdejních místech, znamená zkvalitnění péče o pacienty v nemocničních ambulancích i zvýšení dostupnosti lékárenské péče pro občany bydlící v okolí nemocnice. 
  • Výdej na žádanky pro poskytovatele ambulantní a jednodenní péče
  • Výdej na žádanky pro poskytovatele lůžkové péče: Nemocniční lékárna zásobuje léky a zdravotnickým materiálem Nemocnici v Hranicích a detašované ambulantní provozy v Lipníku nad Bečvou a Přerově. Výdej léků a zdravotnického materiálu pro nemocnici probíhá dle předem stanovených pravidel v sortimentu i množství zboží. Pro nemocnici představuje tento systém významnou finanční efektivitu i odbornou kvalitu. Dále zásobujeme poskytovatele lůžkové péče Lázně Teplice nad Bečvou.
  • Příprava léčivých přípravků: Lékárna zajišťuje i přípravu individuálně vyráběných léčivých přípravků na žádanky oddělení a podle lékařského předpisu , včetně očních kapek. 
  • Příprava a kontrola čistoty medicinálního vzduchu

 

Lékárna poskytuje bezplatnou konzultační činnost pro odbornou a laickou veřejnost.
Při osobní návštěvě je k dispozici samostatná, od ostatních prostor lékárny oddělená místnost pro zachování maximálního soukromí klienta/pacienta. 


Provozní doba lékárny
Pondělí
07.00 - 16.30
Úterý
07.00 - 16.30
Středa
07.00 - 16.30
Čtvrtek
07.00 - 16.30
Pátek
07.00 - 16.30

Header Style
Sticky Menu
Color skins
COLOR SCHEMES